Araba Bilgi Paylasim Platformu

Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0

Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Bir arabada hangi özellikler olmalı? Bir araba satın almak istiyorsanız, satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Piyasada, ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmeyi zorlaştırabilecek birçok farklı araba türü bulunmaktadır. Yeni veya kullanılmış bir araba pazarındaysanız, son kararınızı vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

  • Mülkiyet maliyeti. Bu araca sahip olmak bana ne kadara mal olur? Bu, hem başlangıç ​​maliyetini hem de yakıt, bakım ve sigorta gibi devam eden maliyetleri içerir.
  • Güvenlik derecelendirmeleri. Bu araç güvenli mi? Eğer öyleyse, ne kadar güvenli? Herhangi bir taahhütte bulunmadan önce satın almayı planladığınız herhangi bir araç için güvenlik derecelendirmelerine bakmalısınız. Güvenlik derecelendirmeleri, bir aracın aileniz için yeterince güvenli olup olmadığını veya başka birinin ihtiyaçlarına daha uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir (örneğin, çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa).
Araba Güvenlik
  • Yakıt ekonomisi. Bu araç ne kadar yakıt tüketecek? Bu, farklı motor tiplerine ve aktarma organlarına sahip araçlar arasında önemli ölçüde farklılık gösterebilir (örn. benzinli ve elektrikli).
  • Boyut. Yeni bir araba alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer şey de boyuttur. Evinizde çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, seyahatlere çıkarken veya şehir dışına arkadaş ve aile üyelerini ziyaret ederken herkesin birlikte arabaya rahatça binebilmesi için normalden daha fazla alana sahip daha büyük bir araç almak en iyisi olabilir
  • Sigorta. Birçok kişi yeni aracını satın alırken sigorta masraflarını unutur. Bununla birlikte, yeni yolculuğunuz için ne kadar kapsama alanı istediğinize/ihtiyaç duyduğunuza bağlı olarak, her yıl pahalı bir ek olabileceğinden, bu göz ardı edilmemelidir.
Bu Yazımız İlginizi Çekebilir.  ASR Nedir? ASR Ne İşe Yarar?

Ne tür bir arabaya ihtiyacınız var?

Araba önemli bir yatırımdır. İhtiyaçlarınız ve yaşam tarzınız için doğru olanı aldığınızdan emin olmanız gerekir. Sedan mı yoksa hatchback mi istiyorsunuz? Dört veya iki kapıya mı ihtiyacınız var? Yakıt verimliliği sizin için önemli mi? Araçta kaç kişi olacak? Yiyecek veya spor malzemeleri gibi şeyleri taşımak için ekstra kargo alanına mı ihtiyacınız var?

Bu farklı seçenekler hakkında biraz araştırma yapmak, ihtiyaçlarınız için en iyi hangi araba türünün işe yarayacağını daraltmanıza yardımcı olabilir. Araç tipine karar verdikten sonra, bütçenize uygun belirli model ve markalara bakmaya başlamanın zamanı geldi.

Aylık ödememin ne olmasını istiyorum?

Yeni veya kullanılmış bir araç satın alırken birçok farklı finansman seçeneği mevcuttur. Ayrıca, satın aldıktan sonra araçta bir şey olursa (tamir ihtiyacı gibi) her ay ne kadar para tutacağını da göz önünde bulundurmalısınız. Daha fazla para ödemeye değip değmeyeceğini düşünün.

Eğer Dizel Araç mı yoksa Benzin li araçmı alacağınıza karar veremiyorsanız Bu Yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Cevap bırakın
Verified by MonsterInsights