Araba Bilgi Paylasim Platformu

Araba Brandası Ne İşe Yarar?

0

Araba Brandası Nedir?

Araba brandası yani diğer ismiyle araç brandası, arabaların üzerine koruma amaçlı örtülen dayanıklı malzemelerden yapılan örtülerdir.

Araç Brandası yaz aylarında araba ile güneşin temasını keserek aracın boya rengini korumayı amaçlar. Birçok çeşit branda mevcuttur. Su geçirmez çift katmanlı brandalar hem aracın boyasını korur hemde aracın temiz kalmasını sağlar. Açık olarak bekleyen araçlar Kuşlar, Böcekler ve diğer hayvanlar tarafından kirletilebilir ve araçta lekeler oluşabilir.

Güneş ışınları özellikle koyu renkte olan siyah , mavi , kahverengi ve gri gibi koyu renkli araçlarda boyalarında açılmalara ve deformasyonlara sebep olur. Bu hasardan kurtulmanın bedeli ise oldukça pahalıdır. Bu tarz durumlar ile karşılaşmamak için araç brandası kullanmanın önemi büyüktür.

ARABA BRANDASI NE ISE YARAR
ARABA BRANDASI NE ISE YARAR

Araba Brandası Ne İşe Yarar?

Araç brandası aracınızı havadaki toz ve pislikten korur yağmurlu havalarda çamurdan uzak tutar.

Araç brandası aracınızın boyasını zararlı güneş ışınlarından korur

Araç brandası sadece aracı kirden korumak için değil dikkatsiz sürücülerin aracınızı çizmesinden de korur.

Araba Brandası Zararlı mıdır?

Birçok kişi oto brandası zararlı mı? Sorusunu merak ediyor. Brandalar ile ilgili bu algı tamamen yanlıştır. Araç brandası bu düşüncelerin aksine oldukça yararlıdır. Ancak tabi ki de kullanmış olduğunuz araç brandasının kalitesi ve özelliklerine göre memnuniyetiniz farklı olabilir. Bu yüzden araç brandası alırken kalitesine ve özelliklerine göz atmanızda fayda vardır.

Yararlı Videolar için Youtube

Bu Yazımız İlginizi Çekebilir.  İsofix Nedir? Nasıl Kullanılır?
Cevap bırakın
Verified by MonsterInsights