Araba Bilgi Paylasim Platformu

Araç Üstü Çadırlar

0

Arabanızda kamp kurmak istiyor, ancak yerdeki bir plastik parçası üzerinde uyumak istemiyorsanız, araç üstü çadırı bunun en iyi yoludur. Temelde aracınıza bağlanan ve size uyuyacak bir yer sağlayan açılır çadırlardır. Yerde yatacağınız çadıra göre maliyeti fazladır ama birçok artısı vardır.

Bir araç üstü çadırı ile arabanızda değerli depolama alanını kaplamak zorunda kalmadan kamp kurabilirsiniz. Çadırlar aracınızın üst kısmından açılır ve iyi bir gece uykusu için konforlu şiltelerle donatılmıştır.

Geleneksel sırt çantasıyla yapılan çadırlara göre kurulumu ve istiflenmesi daha kolay olmasının yanı sıra, araç üstü çadır modelleri, zemin yerine bir yatakta uyuma imkanı sunar. Bu, özellikle zayıf toprak veya kayalık zemine sahip bölgelerde kamp yapıyorsanız çekicidir.

arac ustu cadir modelleri
arac ustu cadir modelleri

Araç Üstü Çadırların Tarihi

Çatı çadırları yeni kullanılmaya başlanan ve yeni üretilen bir şey değildir. Ancak son zamanlarda karaya çıkma ve macera seyahatinin artması nedeniyle popüler hale geldiler. Bu araçlar, ekipman ve insanları uzak bölgelere taşımak için tasarlanmıştır, böylece performans veya yakıt ekonomisinden ödün vermeden bir çatı çadırının ekstra ağırlığını kaldırabilirler.

Bir sonraki açık hava maceranıza daha fazla konfor ve rahatlık getirmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, bir çatı çadırı sizin için doğru olabilir.

Neden Araç Üstü Çadırları Tercih Etmeliyiz?

Bir sonraki maceranız için bir çatı çadırını düşünmek için birçok neden var. Montajı daha kolaydır, araçta daha az yer kaplar ve aracın içinden erişilebilirler. Ayrıca geceleri yıldızların daha iyi görüntülenmesini sağlarlar ve sabahları soğuk, kumlu zemine basmak zorunda kalmadan yataktan çıkmayı kolaylaştırırlar.

Ancak bazı dezavantajlar da vardır: çatı çadırlarının saklanması geleneksel çadırlar kadar kolay değildir ve kurulması ve indirilmesi için geleneksel çadırlardan daha fazla güç gerektirir.

Bu Yazımız İlginizi Çekebilir.  Akü Nedir? Nasıl Çalışır?

En İyi Araç Üstü Çadırlar

Gipsy Family Araç Üstü Çadır ; Aileniz ile yapacağınız bir kamp için en ideal çadırlardan bir tanesidir. 150 KG kapasitesi bulunan bir merdiveni vardır. Su geçirmez bir kumaşa sahip olan bu çadırlar rahatça havalandırılabilirler. Bu çadırlarda sineklikler bulunur ve özellikle yaz aylarında sizi sineklerden korumak için iyi bir iş çıkartırlar. Bu çadır 68 KG ağırlığındadır çadır boyutları 125 x 220 yüksekliği ise 120 Cm’dir.

Gipsy Relax Araç Üstü Çadır ; Gipsy’nin bir diğer modeli ise Relax araç üstü çadırlarıdır. Boyutları yine ilk tanıttığımız family modeli ile aynıdır. Su geçirmez ve hava alabilen bu çadırlar hem yaz hemde kış aylarında size konforlu bir kamp olanağı sunar.

Gezz Araba Üstü Çadırlar ; Standart Ölçüleri 125×220 der başlıyor. Fakat siz bu ölçüleri kendi isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. 4 mevsime uyumlu olan bu çadırlar su ve güneş ışığı geçirmezler. Yazın sıcaktan bunalmaz kışın ise keskin soğuk hissetmezsiniz. Bu çadırı tek 1 kişi 5 dakikada kurup toplayabilir.

Campermen Araç Üstü Çadır ; Her araca uygun olan bu çadırlar su geçirmezdir. Aracınız ile aynı renklerde seçme imkanınız vardır. Bu çadırların içerisinde yastık ve çarşaflar yanında gelmektedir. 55 kilo ağırlığında olan bu çadırda 2 yetişkin rahatlıkla kalabilir. Çadır ölçüleri 132×137 cm’dir.

Zümrüt Duster Araç Üstü Çadır ; Duster model araçlar için hazırlanmış olan bu çadırların boyutları 125×220 cm’dir. İsteğe göre farkı ödeyerek daha geniş bir çadır alabilirsiniz. Aracınızda sunroof var ise araç içerisinden çadıra geçiş yapabilirsiniz. Çadırda Güneşlik ve Sineklik Bulunuyor.

Otak 360 Serisi Araç Üstü Çadır; Bu çadırın ağırlığı 72 Kg’dır. Boyutları 135×195 cm olan bu çadırlara 2 yetişkin rahatlıkta sığabilmektedir. Bütün mevsimlere uyumlu olan Otak çadırlar size uzun bir kullanım ömrü sunar.

Bu Yazımız İlginizi Çekebilir.  Varex Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar?

Yeni Nesil Fiber Araç Üzeri Çadır ; 4 mevsim boyunca su geçirmez olan bu çadırlar 65 kilogram ağırlığında ve 135×200 cm boyutlarındadır. Sineklikli pencereler ve sineklikli kapıları mevcuttur. İçerisine 2 yastık ve çarşaf kılıfları vardır.

CampAlpino Araç Üzeri Çadır ; Bu çadırlar 4 katlı ve sert kabukludur. Su geçirmezler ve güneşe karşı koruma sağlarlar. 2 Yetişkin ve 1 çocuk rahatlıkta içerisinde kalabilir. Yaz ve Kış iki mevsimdede rahat ve konforlu olarak kullanabilirsiniz. İçerisinde 2 adet yastık ve 1 adet çarşaf mevcuttur. Çadırın ölçüleri 130×200 Cm. Ağırlığı ise 55 Kilogramdır.

Cevap bırakın
Verified by MonsterInsights