Araba Bilgi Paylasim Platformu

Her Araçta Bulunması Gereken Araba Aksesuarları

0

Araba Aksesuarları Nelerdir?

Araba kullanmak, etrafta dolaşmanın en yaygın yollarından biridir ve bu, araba sahibi olmayı ve araba kullanmayı her yönden daha iyi bir deneyim haline getirmek için birçok araba aksesuarının mevcut olduğu anlamına gelir. Araba kullanmak harika bir deneyim olabilir. Ama aynı zamanda stresli ve sinir bozucu olabilir. İşte burada araba aksesuarı devreye giriyor. Sürüş aksesuarları, aracınızı daha kullanışlı, daha güvenli ve daha keyifli hale getiriyor.

İnanması zor olabilir ama aslında arabanızda sürüşü daha keyifli ve eğlenceli hale getirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Arabanızı daha keyifli hale getirmek için pahalı yükseltmelere ve modifikasyonlara binlerce dolar harcamanıza gerek yok, bunun yerine arabanız için bir servete mal olmadan size yardımcı olacak pratik araba aksesuarları bulabilirsiniz.

oto aksesuar
oto aksesuar

Arabanız İçin Bazı Aksesuarlar

Araban var, şimdi ne olacak? Bunun için bazı araba aksesuarları almalısın. Sadece hayatınızı kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda sürüş deneyiminizi de iyileştirecekler. İşte her araçta olması gereken en pratik araba aksesuarların bir listesi ;

 • Araç Kamerası: aracınızda bulunması gereken harika bir araçtır. Yalnızca sizi kaza yaptığınızda kanıt göstermek için değil, aynı zamanda yolda meydana gelen harika şeylerin görüntülerini çekmek için de kullanılabilir. Birisi yanlış veya yasa dışı bir şey yaparsa bu videoyu kanıt olarak kullanabilirsin ya da işten eve dönerken olan tüm çılgın şeyleri hatırlamanın eğlenceli bir yolu olabilir. Güvenlik amacıyla kendi sürüş alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerektiğinde de işinize yarar.
 • Araba Koltuğu Düzenleyici: Bu bir araba için garip bir aksesuar gibi gelebilir, ancak sürüş sırasında önemli olan her şeyi saklamak için güvenli ve kolay bir yere sahip olmak inanılmaz derecede faydalıdır! Örneğin, çocuklarınız varsa, tüm oyuncaklarını ve kitaplarını düzenli tutacak ve gerektiğinde kolayca ulaşılabilecek birçok farklı türde düzenleyici vardır.
 • Araba Hava Spreyi: Evcil hayvanınızı sizinle bir maceraya çıkardıktan sonra veya sadece haftalarca hiçbir yere sürülmeden orada oturması nedeniyle arabanızın içi ıslak köpek gibi kokabilir. Bir ön panel hava spreyi, kokuları gidermeye yardımcı olur ve aracınızın yeniden taze kokmasını sağlar.
 • Güç Çevirici: Yoldayken herhangi bir elektrikli cihaz kullanmayı planlıyorsanız veya sadece şarj etmek istiyorsanız, pilinizi çok hızlı tüketmemeleri için kendi güç kaynaklarına sahip olduklarından emin olun. Bir invertör DC’yi AC’YE dönüştürür. AC 220 volt elektrik enerjisinin olmadığı yerde Aküden aldığı 12 volt DC enerjiyi, 220 Volt AC enerjiye çevirir.
 • Taşınabilir Atlama Marş Motoru: Yoldayken ve bitmiş piller veya patlak lastiklerle başınız belaya girdiğinde portatif bir atlama marş motoru kullanışlı olabilir. Yardım beklemek zorunda kalmadan motorunuzu çalıştırmak veya hızla yola geri dönmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir başkasının arabasıyla ilgili yardıma ihtiyacı olduğunda ve bu kişinin aracını hızlı bir şekilde yeniden çalıştırmanın başka bir yolu veya atlama kabloları yoksa, saatlerce yol kenarında mahsur kalmamaları durumunda da kullanışlıdır.
 • Araba Koltuğu Kılıfları: Arabanızın arka koltuğunda daha önce Evcil hayvanlarınız olduysa, o zaman dışarıda oynamaktan yiyecek dökülmelerinden ve çamurlu patilerinden ne kadar kolay kirlenebileceklerini bilirsiniz. Araba koltuğu kılıfları, koltuklarınızın veya halılarınızın görünümünü bozabilecek her türlü leke veya kiri kapatarak eşyaların temiz kalmasına yardımcı olur.
 • Araba Paspasları: Araba paspasları gerçekten pratiktir çünkü iç mekanınızı kir ve lekelerden korurlar. Arabanızı uzun yolculuklarda kullanacaksanız bu paspasları aracınızın zemininde bulundurmanız çok önemlidir. Bu, halı kaplı alana kir girmemesini ve lekelerin bulaşmamasını sağlayacaktır.
 • Bagaj Örtüsü: Çok fazla bagaj ve diğer eşyalarla seyahat edecekseniz, bagajı açtığınızda her şeyin düşmemesi için aracınıza bir bagaj kapağı takmanız çok önemlidir. Bu kapaklar farklı renk ve malzemelere sahiptir, böylece tercihinize ve bütçenize göre birini seçebilirsiniz.
 • Hırsızlığa Karşı Alarm: Hırsızlığa karşı alarm sistemi, hırsızlık vakalarının ilk etapta oluşmasını önlemeye yardımcı olduğu için bir araçta mutlaka bulunması gereken bir araba aksesuarıdır. Birisi arabanızın içinden bir şey çalmaya çalışırsa, bu cihaz Ses çıkararak etraftaki insanları uyaracak ve bir şeyler çalmayı düşünen hırsızları korkutacaktır!
 • Soğutucu Mini Dolap: Arkadaşlarınızla veya aile üyelerinizle yolculuğa çıkmayı seviyorsanız, arabanızda bir soğutucu olması işleri herkes için çok daha konforlu hale getirebilir. Atıştırmalıklar veya öğle yemeği yiyeceklerin bozulma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan yiyecekleri saatlerce soğuk tutabilirsiniz.
 • Araç Takip Sistemi: Araç takip sistemi, telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla aracınızın nerede olduğunu her zaman bilmenizi sağlar. Bu şekilde birisi onu çalarsa veya park yeri bulmakta zorluk çekiyorsanız, telefonunuzun ekranına sadece birkaç dokunuşla hemen yerini tespit edebilirsiniz.
 • Lastik Basıncı Göstergesi: Lastiklerinizi uygun şekilde şişirmek, Güvenli bir yolculuk için olmazsa olmaz bir kuraldır. Hem ıslak hem de kuru yollarda sürerken aracınızın kontrolünü elinizde tutmak için uygun lastik basıncına sahip olmak çok önemlidir. Lastik basıncını düzenli olarak kontrol etmek önemlidir, çünkü lastikler arasındaki inç kare başına yalnızca bir veya iki pound (PSI) farkı bile büyük bir fark yaratabilir.
 • Yedek Arka Kamera: Geri giderken aynalarınızı kullanmayı sevmiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir araba aksesuarı! Park ederken veya geri viteste sürerken arkanızda ne olduğunu görmenize yardımcı olur. Ayrıca kazaların oluşmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Kablosuz olanlar ve mevcut arka görüş kameranıza bağlananlar dahil olmak üzere farklı tipte yedek kameralar mevcuttur.
 • USB Şarj Cihazı: Bugünlerde arabalar için, yoldayken telefonlar, tabletler ve e-okuyucular dahil olmak üzere her türlü cihazı şarj etmenize olanak tanıyan birçok USB şarj bağlantı noktası bulunmaktadır. Hatta bazılarının izin veren ek bağlantı noktaları bile vardır.
 • Araç Telefonu Tutucusu: sürüş sırasında gözlerinizi yoldan ayırmadan veya ellerinizle etrafta dolaşmaya gerek kalmadan telefonunuzu kullanmanıza olanak tanır. Bu, tüm süreci çok daha güvenli ve kullanışlı hale getirerek arama yapmanıza, metin göndermenize ve daha fazlasını yapmanıza ve her zaman iki elinizi de direksiyonda tutmanıza olanak tanır.
telefon tutucu
telefon tutucu
 •  GPS Navigasyon Sistemi: Şehirde dolaşırken yalnızca Google Haritalar’a güvenmek istemiyorsanız, yolculukları üzerinde dijital haritaların sağladığından daha fazla kontrol isteyen herhangi bir sürücü için, bir GPS navigasyon sistemine yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir
 • Kaliteli Bir Araba Örtüsü: Göz alıcı bir şey değil, ancak arabanızı hava şartlarından koruyacak ve gelecek yıllar boyunca iyi görünmesini sağlayacaktır.
 • Kış Lastikleri ve Kar Zincirleri: Karın yaygın olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, bu kesinlikle sahip olmanız gereken bir öğedir!
 • Cam Güneşlikleri: Uzun süre güneşte bekleyen aracınızın içi bunaltıcı bir sıcak ile doluysa ve ısınmış direksiyonunuza dokunamıyorsanız bu ürün tam size göre olacaktır. Ayrıca güneşe maruz kalan ve deforme olan koltuklarınızda bu durumdan kurtulacaktır.
 • Koltuk Minderi: Özellikle uzun yolculuklarda konforlu bir sürüş ve omurganızın doğru hizalanarak duruş bozukluklarını engellemenize yardımcı olacaktır. Böylece ulaşmak istediğiniz yere vardığınızda eskisi gibi kendinizi yorgun hissetmeyeceksiniz.
 • Mini Klima: Aracınızda eğer klimanız yoksa veya çalışmıyorsa Çakmaklığınıza bağlayarak çalıştırabileceğiniz mini bir klima sıcak yaz günlerinde serinlemenize yardımcı olacaktır.
Bu Yazımız İlginizi Çekebilir.  Araç Üstü Çadırlar

Araba Aksesuar Fiyatları

Bir Araba aksesuarı almak istediğiniz zaman en önemli kısımlardan bir tanesi de şüphesiz ki ürünün fiyatıdır. Ürünün fiyatı almak istediğiniz ürüne , ürünün özelliklerine , ürünün kalitesine , ürünün markasına ve birkaç özelliğine göre geniş bir fiyat aralığına yayılmaktadır. Güvenli bir internet sitesinden veya araba aksesuar mağazalarından istediğiniz ürünü alabilirsiniz.

Cevap bırakın
Verified by MonsterInsights