Araba Bilgi Paylasim Platformu

İsofix Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

İsofix Nedir?

İsofix Nedir? ISOFIX, arabalarda çocuk oto koltuklarının sabitlenmesi için uluslararası bir standarttır. Alman otomobil kulübü ADAC tarafından, çocukların arabalarda seyahat ederken koltuklarına güvenli bir şekilde oturmalarını sağlamak için geliştirilmiştir. Sistem üç noktadan sabitleme kullanır, yani araç koltuğunun üstünde iki ve altta bir bağlantı kullanır. Bu, geleneksel emniyet kemeri bağlantı elemanlarından daha güçlü bir bağlantı sağlar ve başka birinin çocuğunu arka koltuğunuza her koymak istediğinizde çocuk koltuklarını arabadan çıkarmak zorunda kalmadan takmayı kolaylaştırır.

ISOFIX artık Avrupa’da en yaygın kullanılan araba koltuğu güvenlik sistemlerinden biridir ve nedenini anlamak kolaydır. Çocuğunuzun araba koltuğunu emniyete almayı her zamankinden daha kolay hale getirir, bu da onların güvenliği konusunda endişelenmenize gerek kalmadan onlarla seyahat etmenin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

isofix
isofix

İsofix Nasıl Kullanılır?

ISOFIX, arabalarda çocuk koltuklarının sabitlenmesi için bir endüstri standardıdır. Yol güvenliğini artırma çabalarının bir parçası olarak dünya çapında 20 milyondan fazla ISOFIX koltuk takmış olan BMW ve Mercedes-Benz tarafından geliştirilmiştir

ISOFIX nedir?, çocuğunuzun araba koltuğunu tek bir tıklamayla kolayca kurmanıza olanak tanır, başka bir donanıma gerek yoktur. Bu, arabada seyahat ederken bebeğinizin rahatı ve güvenliği için doğru kurulumu her zamankinden daha kolay hale getirir.

ISOFIX, araba koltuğunu yerinde tutmak için aracın yapısında iki sabit nokta kullanır, bu da takmayı geleneksel emniyet kemerlerinden çok daha kolay hale getirir. Araç ve araba koltuğu arasındaki üç noktalı bağlantı, aracınızın arka oturma alanının her iki tarafında bir veya iki nokta kullanılarak yapılabilir. Bu yüzden satın almadan önce kontrol ettiğinizden emin olun.

İsofix Hangi Araçlarda Kullanılabilir?

ISOFIX, şehir arabaları gibi daha küçük araçlardan daha büyük aile arabalarına kadar her tür araba ile kullanım için tasarlanmıştır. Ayarlanabilir koltuk başlığı, çocuğunuz için doğru yüksekliği ve onun konfor seviyelerini elde etmenizi sağlar. Ayrıca ISOFIX’in Britax, Recaro ve Cybex dahil olmak üzere en popüler markalarla ve daha pek çoğuyla uyumlu olduğunu göreceksiniz.

Bu Yazımız İlginizi Çekebilir.  Araç Üstü Çadırlar

ISOFIX koltukları, ISOFIX donanımı olmayan eski modeller de dahil olmak üzere her tür araba için uygundur. Bunu, aracın koltuk başlığında veya kullanım kılavuzunda bir simge arayarak kontrol edebilirsiniz. 2001’den sonra yapılan çoğu arabada ISOFIX bağlantı parçaları bulunur ama yine de yeni araç satın almadan önce kontrol etmeye değer.

ISOFIX, daha verimli ve etkili çocuk koltuğu sistemlerine duyulan ihtiyaca yanıt olarak geliştirilmiştir. Yeni arabaların %90’ından fazlasının ISOFIX uyumlu olmasıyla, çocuk oto koltukları için bir endüstri standardı haline geldi.

ISOFIX koltuklar, koltuğun tabanındaki (ikisi önde ve biri arkada) aracınızın şasisindeki ilgili noktalara uyan üç sert nokta kullanılarak kurulur. Bu katı noktalar, çocuğunuzun araba koltuğunda seyahat ederken güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

Cevap bırakın
Verified by MonsterInsights