Araba Bilgi Paylasim Platformu

Volta Elektrikli Araba

0

Volta Elektrikli Araba Nedir?

Volta elektrikli araba, 2019 yılında kurulan İsveç merkezli bir şirket olan Volta Trucks’ın bir ürünüdür. Şirketin misyonu, sürdürülebilir, verimli ve güvenli elektrikli ticari araçlar tasarlamak ve üretmektir. Volta elektrikli otomobil, şirketin amiral gemisi ürünüdür ve özellikle şehir içi teslimatlar için tasarlanmıştır.

Dünya, sürdürülebilir ulaşıma doğru bir geçiş yaşıyor ve elektrikli araçlar (EV’ler) bu geçişte çok önemli bir rol oynuyor. EV endüstrisinde dalga yaratan böyle bir elektrikli araç, Volta elektrikli arabadır.

volta elektrikli araba 1
volta elektrikli araba 1

Volta Elektrikli Araba’nın Özellikleri

Volta elektrikli otomobil, onu diğer elektrikli araçlardan ayıran farklı ve fütüristik bir tasarıma sahiptir. Kutu şeklinde bir şekle ve kalkan gibi görünen benzersiz bir ön ızgaraya sahiptir. Araç, tek bir şarjla 63km kadar menzile sahiptir. 72V 58 AH pil paketi ile donatılmıştır. Araç, standart bir CCS şarj cihazı kullanılarak da şarj edilebilir ve tamamen şarj olması yaklaşık 8 saat sürer.

Volta elektrikli otomobilin en etkileyici özelliklerinden biri de güvenlik özellikleri. Otomobil, çevrenin 360 derecelik bir görünümünü sağlayan ve sürücülerin kalabalık şehir sokaklarında manevra yapmasını kolaylaştıran bir dizi sensör ve kamera ile donatılmıştır. Araç ayrıca kazaları önlemeye yardımcı olan çarpışma önleme ve şeritten ayrılma uyarısı gibi gelişmiş sürücü destek sistemlerine (ADAS) sahiptir.

Volta EV1 Aracın Teknik Özellikleri

Araçta geri görüş kamerası, sesli uyarı sistemleri , açılabilir tavan ve camlar gibi birçok özellik mevcut. Ayrıca araçta müzik dinlemek için USB Müzik çalar ve Bluetooth özelliği mevcut. USB Kısmından telefonunuzu şarj etmeniz mümkün.

Bu Yazımız İlginizi Çekebilir.  Jeep Tarzı Arabalar

Volta Elektrikli Otomobil Fiyatı

Volta EV1 Model aracın fiyatı Şirketin resmi sitesinde 158.990 TL ye satılırken A101’de 119 BİN Türk Lirasına satılmaktadır.

Elektrikli Volta Otomobilin Çevreye Faydası Nedir?

Volta elektrikli otomobilin bir diğer öne çıkan özelliği de sürdürülebilirliği. Araba tamamen elektrikle çalışıyor, bu da sıfır emisyon ürettiği anlamına geliyor. Bu, onu hava kirliliğinin büyük bir sorun olduğu şehir içi teslimatlar için ideal bir araç haline getiriyor. Aracın pil takımı da kolayca değiştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır, bu da aracın tamamının değiştirilmesine gerek kalmadan aracın daha uzun süre kullanılabileceği anlamına gelir.

İnstagram Adresimiz.

Cevap bırakın
Verified by MonsterInsights